« Tagasi

Lüllemäe Põhikool liitub Kiusamisest vabaks! metoodikaga

Toeta last sallivaks, austavaks, hoolivaks ja julgeks kasvamisel.

Autor: Grete Landson, MTÜ Lastekaitse Liit

Lapse heaks kaaslaseks kasvamisel on oluline roll kanda igal lapsega kokku puutujal – nii lapsevanemal, vanavanemal, üleaedsel, lasteaia- ja kooliõpetajal, mängu- ja õpingukaaslasel, aga ka poemüüjal, bussijuhil ja kooli garderoobitädil. Erinevatest suhetest pärinevate kogemuste kaudu omandab laps väärtused eluks. Sellest pikast ja tegelikult lõputa loetelust on kõige olulisemateks suunajateks on siiski vanemad ja õpetajad.

Enne suurt suve korraldab MTÜ Lastekaitse Liit koolitusi uutele programmiga „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool" liituvatele koolidele. Karula vallast liitub metoodikaga Lüllemäe Põhikool.

Koolitusel osalevate õpetajate kaudu kohtuvad algklasside õpilased juba sel sügisel nelja programmi alusväärtuse – sallivuse, austuse, hoolivuse ja julgusega - ning nende kaudu häid omavahelisi suhteid juhendava Sõber Karuga, kes on metoodika „Kiusamisest vabaks!" sümbol. Paljudele lastele ja lapsevanematele on programm tuttav juba lasteaedadest, kuid uut ja olulist ning jagub kindlasti kõigile.

Metoodikast huvitatud suured ja väikesed saavad juba praegu vaadata www.kiusamisestvabaks.ee veebilehelt nii sõnas kui videopildis, kuidas oma last elus ette tulevates situatsioonides toetada ning kui oluline on toetada kõigi laste kasvamist ja tegutsemist. Ka on veebilehelt võimalik leida värvipilte, mida lastele värvimiseks välja printida ning lastel on neile mõeldud alajaotuses võimalik uudistada mänguliselt Sõber Karu õpetlikus maailmas http://kiusamisestvabaks.ee/lapsele.

„Kiusamisest vabaks!" Taani algupäraga metoodika on Eesti lasteaedades kasutusel alates 2010. ja koolides alates 2013. aastast. Käesoleva aasta alguseks on metoodika kasutamise õiguse saanud MTÜ-lt Latsekaitse Liit 456 lasteaeda ja 123 kooli üle Eesti.

Foto autor: Kiili Gümnaasiumi õpetaja Sille Rohi


Statistika

Rahvaarv: 973 (01.01.2017)
Pindala: 230 km²
Suurim asula: Kaagjärve (269)
Koole: 1
Lasteaedu: 2
Külasid: 14

Kontaktid