Ülikiire internetiühenduse taristu arendamise projekt "Internet koju"

Valgamaal, Põlvamaal, Tartumaal, ja Võrumaal on MTÜ Eesti Andmesidevõrk eestvedamisel käivitumas projekt "Internet koju", millega planeeritakse ühendada veel seni ühendamata eramud ja ärihooned kaasaegse fiiberoptilise sidekaabli võrguga.

Eesmärgiks on luua elanikele ja ettevõtetele ja võimalus kasutada kaasaegseid kiireid ja stabiilseid digiteenuseid (internet, nutika kodu lahendused, digitelevisioon, valvelahendused jm), mille lahutamatuks osaks kaasaegne optiline andmesidekaabel on.

Oma huvist kaabel saada peab projekti eestvedajale teada andma registreerides liitumissoovi aadressil www.internetkoju.ee enne 31.08.2017.

• Projekti käigus rajatakse fiiberoptiline ühendus soovijatele koju või töökohta.
  • Võrguga liitumise tasu ühe maja kohta läheb plaani kohaselt maksma vaid 150 eurot (kortermaja puhul 150 eurot trepikoja kohta)
  • Projektiga saavad liituda soovijad nii maal kui ka linnas, kui majas puudub optilise kaabli ühendus.
  • Projekti eesmärk on tuua tulevikukindel, kiire ja stabiilset internetiühendust võimaldav andmesidekanal Valgamaal, Põlvamaal, Tartumaal, ja Võrumaal.
  • Projekti arendaja on MTÜ Eesti Andmesidevõrk, teenust hakkavad osutama konkurentsi tingimustes Eesti sideettevõtted.
  • Projekti edu ja elluviimine sõltub otseselt sellest kui palju liitumissoovi avaldajaid 31.08.2017 seisuga on.

Valgamaal on plaan Valga maakonna territooriumil asuvad elamud ja ettevõtted (sh Karula vallas) kuni 90% ulatuses ühendada. On oluline, et reaalseid liitujaid oleks võimalikult palju, et ka rohkem hajaasustuses elavaid tarbijaid oleks võimalik ühendada.

Kui Sul veel ei ole ja soovid saada endale koju või töökohta maksimaalselt 150 euro eest optilist sidekaablit, siis esita kindlasti enda liitumissoov lehel www.internetkoju.ee enne 31.08.2017.

Soovi registreerimine pole siduv ja võimalikku liitumistasu küsitakse alles pärast täiendava kirjaliku kinnituse saamist ning ühenduse valmisehitamist.

Projekti elluviija Eesti Andmesidevõrk MTÜ on organisatsioon, mis tegeleb sidevõrkude arendamisega maal ja linnade eramajade piirkonnas. Projekti pressiteade on leitav siit ja organisatsiooni koduleht http://eestiandmeside.ee/asutus

Täpsustavate küsimustega pöörduda Eesti Andmesidevõrk MTÜ poole (info@eestiandmeside.ee, +372 6 225 237) või Valga linnavalitsuses IT arendusjuht Toomas Pai poole toomas.pai@valgalv.ee.

Rahvaarv: 973 (01.01.2017)
Pindala: 230 km²
Suurim asula: Kaagjärve (269)
Koole: 1